Rafał Roguski

 2549940-shutterstock-19921585-643-482

W dniu 30 kwietnia 2014 r. nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu związanego z 10 rocznicą wstąpienia Polski do Unii Eurpejskiej.

wyniki konkursu

 _____________________________________________________________________________

Piotr Warowny

plakat katyn min

Studenckie Koło Naukowe Historyków UPH zaprasza na uroczystości z okazji 74. Rocznicy Zbrodni Katyńskiej.

 Szczegóły...

Rafał Dmowski

archiwum siedlce
   Archiwum Państwowe w Siedlcach zaprasza studentów oraz młodzież szkolną do udziału w warsztatach genealogicznych „W poszukiwaniu korzeni”, które będą organizowane w siedzibie Archiwum w dniach od 01 04 2014 do 20 06 2014.
    Celem zajęć jest popularyzacja historii regionalnej w zakresie poznawania rodzinnej biografii i genealogii oraz upowszechnianie i popularyzacja wiedzy o archiwach i ich zasobach.

Rafał Roguski

miniatura do art dzien otwarty

   13 marca 2014 r. w murach Wydziału Humanistycznego UPH w Siedlcach odbył się Dzień Otwarty. Jak za każdym razem nasi studenci spisali się świetnie. Swoje kierunki zaprezentowali historycy  i przedstawiciele  stosunków międzynarodowych. Zaprezentowaliśmy nasze specjalności zarówno obecnie prowadzone jak i nową ofertę studiów planowaną od roku akademickiego 2014/2015. Swoimi dokonaniami pochwalili się także członkowie SKNH

 

GALERIA    TV WSCHÓD     ŻYCIE SIEDLECKIE    podlasie24.pl

 ______________________________________________________________________________

Tadeusz Boruta

sowinka jasne glowna

5 marca 2014 r. w Sali Rady Wydziału Humanistycznego odbyło się spotkanie z dr Danutą Sowińską poświęcone prezentacji jej książki Siedlecki wymiar sprawiedliwości w czasach II Rzeczypospolitej. Wzięli w nim udział przedstawiciele sądownictwa, dyrektorzy archiwów: Państwowego i Diecezjalnego, pracownicy siedleckich bibliotek, studenci i doktoranci z Instytutu Historii i Stosunków Międzynarodowych. Po powitaniu uczestników przez dyrektora Instytutu, prof. dr hab. Jarosława Cabaja, głos zabrał prof. dr hab. Józef Piłatowicz, promotor dr D. Sowińskiej,